Strona internetowa Biura nieruchomości warta miliony #15.

Szacowany czas czytania tego postu wynosi 443 sekund

Strona internetowa Nowoczesnego Pośrednika nieruchomości warta miliony.

Twoja strona internetowa może być jednym z najskuteczniejszych i najtańszych narzędzi w Twojej pracy.

Tworząc swoją stronę, pamiętaj o tym, żeby Twoi klienci mogli zapoznać się z Tobą, Twoimi ofertami, i podjęli decyzje o współpracy.

Jak to zrobić, żeby Twoja strona sprzedawała Twoje usługi i produkty?

Za pomocą jakich narzędzi kierować klientów na swoją stronę internetową.

Z jakich narzędzi warto korzystać, by móc zarządzać zebranymi danymi?

O tym wszystkim mówię w tym odcinku.

Transkrypcja:

Witajcie w kolejnym odcinku. Ostatnio mówiłem wam o tym, w jaki sposób stworzyć profesjonalną stronę internetową nowoczesnego pośrednika. Dzisiaj chciałbym powiedzieć Wam, dlaczego tak ważna jest taka strona internetowa. Jak ona wpływa na waszą pracę i na zarabianie waszych pieniędzy. Jeśli jeszcze nie subskrypcję mojego kanału to właśnie kliknięcie teraz przycisk subskrypcji oraz dzwonek, żeby nie przeoczyć kolejnego odcinka zapraszam.

Często widzę w social mediach, że agent nieruchomości wprowadza świeżą ofertę, świeżo przyjętą ofertę na portalu ogólnopolski, a następnie link do tej oferty przekierować je na swój profil w social mediach.

Czy to jest właściwe działanie. Czy ono daje efekty zamierzone. O tym będzie właśnie też w tym odcinku. Zostańcie ze mną do końca. Strona internetowa może być jednym z najskuteczniejszych i najtańszych rozwiązań jeśli chodzi o promocję Ciebie oraz Twoich ofert przede wszystkim postaraj się, żeby Twoja strona internetowa była jak najczęściej odwiedzana. Staraj się jak najwięcej ruchu kierować na nią.

Zapewne znasz taką formę płatności jak blik. Daje ona możliwość w trzech krokach zrealizowania zakupu dowolnego produktu bądź usługi.

Dziś budowanie strony internetowej zaczyna iść dokładnie w tym samym kierunku, to znaczy, że strona ma być tak stworzona, żeby jak najprostszy sposób jak najmniejszą ilość kliknięć można było albo zakupić produkt, którymi jesteśmy zainteresowani bądź znaleźć informacje, które w danym momencie są w zakresie naszego zainteresowania. Google poszło nawet krok dalej i stworzyło Asystenta, który komunikuje się z nami tylko i wyłącznie głosową i bez konieczności klikania. Dlatego jeżeli robisz post z linkiem do oferty, która znajduje się na portalu lokalnym, bądź ogólnopolskim link klikając w niego najpierw przejrzeć ofertę, ale jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że zniknie na Twój profil, w którym znajdują się pozostałe oferty.

Najczęściej wychodzi z tego ogłoszenia, bo raczej nie zainteresowało i przechodzi do kolejnego ogłoszenia i w ten sposób trafia na ogłoszenie innego agenta. Nie daje sobie możliwości, żeby zapoznał się z twoją całą ofertą z twoim profilem z informacjami o Tobie z tym co chcesz zaprezentować swojemu klientowi. Oczywiście, że Twoim celem jest to, żeby sprzedać konkretną ofertę konkretną nieruchomość, ale uważam, że ważniejsze jest to, żeby sprzedać tak zwane siebie samego tzn.

Sprzedać informacje o sobie swój profesjonalizm to, to co idzie właśnie za pracą z tobą. Dlatego ważne jest to, żeby przekierować klienta tam, gdzie są informacje o Tobie może się z Tobą zapoznać z tym co mu oferujesz.

Nawet jeśli ta oferta konkretnego w tym momencie nie zainteresowała to zapamięta Ciebie i skontaktuje się z Tobą w przyszłości, nawet jeśli nie znajdzie na Twoim profilu oferty zapyta, czy przypadkiem nie masz czegoś w przygotowaniu.

Podstawowym zadaniem Twojej strony internetowej jest pozyskiwanie tzw. liderów, czyli danych kontaktowych do osób, które mogą być Twoimi klientami, którzy mogą być zainteresowani twoimi usługami.

W jaki sposób je pozyskiwać i na jakie sposoby. O tym za chwilę powiem dlatego Zostań ze mną do końca odcinka na swoją stronę internetową klientów możesz przekierować za pośrednictwem kilku narzędzi Google Apps za pośrednictwem tej płatnej usługi twoja reklama wyświetlana jest w Google. Użytkownicy internetu, którzy wyszukują w danym momencie usług bądź produktów podobnych do twoich trafiają na tą reklamę i po kliknięciu w nią zostają przekierowanie na twoją stronę internetową.

Konto Google moja firma to nie tylko wizytówka, ale również bezpłatny profil za pośrednictwem, którego możesz komunikować się ze swoimi klientami przez wyszukiwarkę bądź mapy Google. Udostępnianie linku do Twojej strony internetowej w mediach społecznościowych. Staraj się, aby jak największa ilość postów,które publikuje się kierowały Twoich odbiorców do Twojej strony internetowej.

Baner ulotka i inne materiały reklamowe pamiętaj, żeby na każdym z nich znalazł się adres twojej strony internetowej. Przy mojej ofertach ostatnio umieszczono kod QR, dzięki któremu w prosty i szybki sposób klient może otworzyć oferty na swoim telefonie. Gdy użytkownik jest już na Twojej stronie internetowej zachęcił go do tego, żeby zostawił swoje dane kontaktowe np. poprzez zapisanie się do twojego. Teraz mając lider oraz korzystający z plików Kukiz i wykorzystując odpowiednie narzędzia możesz zarządzać komunikacją z osobami, które były już na Twojej stronie internetowej a tym samym zwiększyć szansę na sprzedaż.

Powiem ci teraz o narzędziach z których warto skorzystać by wykorzystać dane, które trafiają na twoją stronę internetową Google Analytics. Dzięki temu narzędziu możesz analizować ruchy i zachowania swoich odbiorców na Twojej stronie internetowej. Zobacz przykładowe statystyki mojej strony. Na podstawie takich danych możesz ustalać treści i rozmieszczenie się w odpowiedni sposób na swojej stronie. XL Facebook kod umieszczony w witrynie, który pomaga śledzić konwersję z reklam Facebooka optymalizować je na podstawie zebranych danych i statystyk oraz budować listę odbiorców przyszłych reklam. Dodatkowo Pomoże Ci on w prosty i szybki sposób zoptymalizować twoje reklamy po to by trafiać nimi bezpośrednio do grupy, które o sobie określić oraz utrzymać wysoki poziom powracających klientów na twoją stronę.

Lepper za jego pośrednictwem możesz budować bazę adresów e-mail, w którym potem będziesz mógł wysyłać swoje najnowsze oferty.

Nowinki z rynku czy też inne publikacje blog, aby zachęcić osoby do pozostawienia adresu nowego warto wykorzystać umieszczając na nim wartościowe treści Materiały spowoduje, że odbiorca będzie chciał chętniej być w stałej komunikacji z tobą. Marketing za jego pośrednictwem może wyświetlać reklamy osobom, które już wcześniej były na Twojej stronie internetowej zapewne kojarzy się takie sytuacje kiedy na internecie oglądasz sobie kosmetyki buty samochody czy różne inne produkty.

Za chwilę przechodzi się do Facebooka i tam pojawiają się już banery z reklamą tych produktów, które przed chwilą oglądałeś. To właśnie jest marketing. I ty też z niego możesz korzystać.

Zamiast mówić klientowi, żeby wszedł na twoją stronę na Facebooku i zobaczył ofertę, którą chcesz mu pokazać możesz powiedzieć, żeby wszedł na twoją stronę internetową i tam zobaczył swoją ofertę. Natomiast po rozmowie telefonicznej z klientem zainteresowanym konkretną ofertą wyślij mu link do tej oferty właśnie na Twojej stronie internetowej SMS em bądź mailem. Gdy wejdzie na twoją stronę internetową pozostawił po sobie ślad. Dzięki niemu będziesz mógł mu później wysyłać sprecyzowano gotowane reklamy. Jeśli znasz inne sposoby napisz o nich w komentarzu a ja postaram się nagrać w nich film.

Pamiętaj że Twoja strona internetowa to nie tylko miejsce ,na której twój odbiorca ma zapoznać się z Twoją ofertą, ale również miejsce do zbierania danych dzięki, którym potem będziesz mógł komunikować się z odbiorcą.

Mając dane i wiedząc jak je wykorzystać możesz swoją reklamę optymalizować i kierować do grup, które w danym momencie są w kręgu swoich zainteresowań, dzięki czemu automatycznie obniża koszt tej reklamy.

Podsumowując pamiętaj, że wszystkie treści, jakie tworzysz wpisy na bloga kasety wideo wprowadzać zawsze na swoją stronę internetową i tam za pośrednictwem wszelkich dostępnych narzędzi robić swojego odbiorcę. Jeżeli jesteś ciekaw, z jakich elementów powinna składać się strona internetowa Nowoczesnego Pośrednika, zobacz poprzedni odcinek, link do niego znajdziesz na górze. Jeżeli masz jakieś pytania na piśmie w komentarzu pod spodem pod filmem lub skontaktuje się ze mną osobiście, pomogę.

Dziękuję za dziś do zobaczenia w kolejnym odcinku Marek Kloc, Nowoczesny Pośrednik Nieruchomości.


#www #nowoczesnyposrednik #marekkloc